استمنا چیست؟

استمنا

استمنا چیست؟

مقدمه:

        گاهی غریزه جنسی در جوان(پسر یا دختر) به جوش می آید و اورا وادار میسازد که به وسیله دست یا راه های دیگر منی(آب نطفه) را از بدن خارج کند تا جوش و هیجانی که زودگذر است فروکش کند و اعصاب آرام شود.

        استمنا یا همان تضییع نیروی جنسی یکی از بزرگترین بلایای جنسی است و خطرات جسمی و روانی فراوانی دارد که دور از تصور افرادی است که به این گناه کبیره معتاد هستند وبا دست خود روح و جسمشان را به تباهی میکشانند.بسیاری از خطرات استمنا در آینده گریبانگیر شخص خواهند شد و افراد معتاد به اینکار باید هرچه زودتر دست به کار شوند و اقدام به ترک این عادت زشت کنند.

عوارض استمنا از دید پزشکی:

۱)ضعف سیستم عضلاتپ - کاهش رشد عمومی بدن و تضعیف قوا و سستی - ضعف مثانه و ضعف مجرای ادرار - زردی و پریدگی رنگ چهره - بروز جوش کروک - ضعف حافظه - دشواری در مطالعه - فقدان اعتماد به نفس - نزدیک بینی - خسته کردن مراکز عصبی ستون فقرات - صدمه زدن به سیستم مغز.

۲)از کار انداختن عادات نیروی جنسی و بلاخره فقدان کامل میل جنسی.

۳)ساییده شدن مفصلها - درد رحم و تخمدان ها در دختران.

۴)عملکرد های داخلی را مختل و عمل هضم غذارا تضعیف کرده و به کیفیت خون آسیب میرساند.

۵)استمنا ازدواج را با مشکل روبرو میسازد و گاهی منجر به تولد نوزادان معلول و حتی موجب نازایی برای هر دو جنس میشود.

۶)استمنا موجب تلف شدن مـــــنی میشود.تحقیقات نشان داده است که حدود ۶۰ قطره خون در بذن انسان مصرف میشود تایک قطره منی تشکیل شود.

۷)پلک زدن مداوم - سوت زدن گوش - ریختن مو پیش از هنگام - تنفس کوتاه و خروج ناهماهنگ  خون از قلب - پیری زودرس - لرزش دستها - زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت - ضعف چشم و بینایی - ساعیدگی پروتستات  و مجرای ادرار  و ابتلا به مشکلات پروتستات،مجرا،مثانه و... .

ادامه مطالب هفته بعد منتشر خواهد شد.


Weblog Themes By Pichak